Плінтуси статеві – вибираємо кращий

Плінтуси статеві – вибираємо кращий

Думається, що немає потреби розповідати, що є плінтусом. Призначення плінтуса – косметичне закриття зазору між покриттям для підлоги і стіною. Зазор при укладанні покриття для підлоги залишається з різних причин, але перш за все через властивості покриття розширюватися або стискатися при змінах температури. Ми розповімо, як вибрати плінтус — найкращий плінтус.

Вибір плінтусів у наш час настільки великий, що, мабуть, кожен зможе підібрати собі підходящий за ціною та якістю, а також, зрозуміло, за забарвленням. Усі плінтуси в залежності від матеріалу можна розділити на три типи: дерев’яні, пластикові та ламіновані. Останні виготовляються із МДФ.

Дерев’яні плінтуси
Дерев’яні плінтуси відомі давно. Раніше вони кріпилися до стіни звичайними цвяхами, а потім покривалися фарбою. Зараз дерев’яний плінтус зазвичай встановлюється на дюбель, за допомогою шурупів або навіть просто приклеюється, а виготовлений може бути з різних порід дерева. Це можуть бути як прості породи – бук, клен, ясен, сосна, так і елітні та навіть екзотичні. Існують і плінтуси, покриті так званим шпоном. В основі такий плінтус зазвичай зроблений із сосни або ялинки, а зверху покритий тонким шаром деревини більш цінної породи. Є моделі, всередині яких прокладено спеціальний канал для кабелю.

Дерев’яний плінтус

Плінтуси з дерева добре виглядатимуть у поєднанні з паркетом або ламінатом. Такий плінтус має всі переваги дерева як матеріалу, а значить міцний і екологічно чистий. При належній експлуатації він прослужить вам багато років. Але що зрозуміло, обійдеться дерев’яний плінтус вам значно дорожче, ніж пластиковий.

Пластиковий плінтус із кабель каналом
Тим часом пластиковий плінтус починає потихеньку обходити за популярністю дерев’яний. Виготовляються такі плінтуси з ПВХ і, як правило, схожі на дерев’яні за розмірами та формою. Всередині пластикового плінтуса зазвичай проходить канал для кабелю з відповідними кріпленнями.

Переваги пластикового плінтуса: довговічність, стійкість до впливу вологи, перепадів температур та засобів побутової хімії. Крім того він не вимагає фарбування, не схильний до корозії та гниття. На ринку представлено безліч варіантів забарвлення плінтусів, у тому числі і імітація дерева.

Пластиковий плінтус із кабель каналом

Пластиковий плінтус часто встановлюється у поєднанні з лінолеумом, ламінатом або килимовим покриттям. Для ковроліну на деяких моделях плінтусів передбачені спеціальні пази, які можна вставити зріз ковроліну. В результаті зовні плінтус буде «переходити» в покриття.

Монтаж такого плінтуса досить простий: конструкція передбачає наявність спеціальних кутів стикувань, розташованих зовні або всередині плінтуса. Спочатку на стіну закріплюється несуча планка або кріплення-кліпси. Потім на кріпильні елементи встановлюється сама плінтус. Між собою плінтус стикуються за допомогою особливих каналів, розташованих з задньої сторони плінтуса.

В ідеалі стіни, на які встановлюються елементи кріплення, повинні бути рівними. Якщо це так, то кліпси кріпляться на відстані 50 см один від одного. У тому випадку, якщо стіни вирівняти начисто не вдається, проміжки між кліпсами повинні бути значно більшими. Інакше плінтус може сильно прогнутися, а в гіршому випадку може зовсім відірватися від стіни. Кріплення рекомендується купувати у того ж виробника як і плінтус, «чужі» кріплення можуть виявитися недостатньо жорсткими.

Установка кріплення кліпси проста. Кліпса ставиться біля стіни, в якій свердлиться отвір для дюбеля. Кліпса закріплюється за допомогою шурупа. Зрозуміло, розмітити краще відразу всю стіну. Після того, як всі кліпси будуть встановлені, плінтус прикладається до них і закріплюється простим натисканням «до клацання». Спосіб кріплення є ще однією перевагою пластикових плінтусів – вся кріпильна система прихована за плінтусом. У разі потреби плінтус також легко зняти та встановити в іншому місці.

Існує ще один вид кріплення – на двосторонню стрічку. Як правило, таким способом встановлюються так звані плінтуси-планки.

Related posts