Як пережити капітальний ремонт у квартирі?

Як пережити капітальний ремонт у квартирі?

Міф про ремонт як процес довгий, дорогий, вимотуючий і, головне, абсолютно неконтрольований склався дуже давно. Ми вирішили поглянути на проблему з нового ракурсу і звернулися за порадами до практикуючого психолога.

1. Надягаємо окуляри з прозорим склом: бачимо мету
Спочатку погляньте на задум глобально. Не намагайтеся відразу заглибитись у деталі – кольори кахлю та тони шпалер. Робіть перші нариси: візьміть папір з ручкою і розпишіть усі процеси, які вам чекають. Бажано після цього на пару днів забути про список, а потім повернутися до нього знову – ви напевно додасте ще кілька ключових пунктів. Цей процес допоможе правильно розставити пріоритети.

Після підключіть усіх тих, хто з вами житиме (прислухайтеся і до дітей – нехай вони озвучать свої побажання), і обговоріть, чого б вам усім хотілося. Це теж буде спільним поглядом на проблему, але тут з’явиться конкретика від кожного члена сім’ї.

Усім нам хочеться зробити ремонт швидко, якісно, ​​недорого, але всього й одразу не буває. Виберіть два критерії з трьох і приступайте до деталізації проекту та планування витрат. Не шкодуйте часу на цей етап: він стане фундаментом для всіх подальших дій. Не думайте за інших — навіть якщо ваш чоловік чи дружина не виявляє ініціативи спочатку, то, можливо, справа не в тому, що йому чи їй все одно. Можливо, людина просто боїться розпочинати такий глобальний проект. Ваш будинок має стати комфортним місцем проживання для всіх членів сім’ї. Саме заради цього результату зрештою ви і затіяли ремонт, вірно?

2. Надягаємо сині окуляри: фіксуємо реальність
На другому етапі почніть деталізувати загальний план, у тому числі терміни реалізації. Заведіть окрему записну книжку та приклейте наклейку «Ремонт» на обкладинку. Якщо ви прив’язані до конкретних дат (наприклад, на ремонт є рівно три літні місяці), візьміть бажану дату закінчення робіт і відміряйте всі терміни від неї.

Зараз прописати всі ключові параметри: обсяг робіт, терміни, бюджет (у тому числі максимальну суму додаткових витрат, яку ви закладаєте на ризики). До цього моменту варто придбати телефони служб ЖКГ у вашому районі, і, якщо ви не в курсі, уточнити, чи є у сусідів маленькі діти: від їхнього денного сну може залежати розклад багатьох робіт у вашій квартирі.

Словом, все, що стосується ремонту, має бути записано! Людська пам’ять дуже ненадійна, і ми легко забуваємо, про що ми домовилися з майстром, де вирішили піти назустріч дитині чи чоловікові. Того, що не записано, немає! У процесі ремонту ваші початкові плани можуть змінитися. Записник з усіма ідеями, контактами та домовленостями не раз і не два допоможе вам зберегти розум і спокій у домі.

3. Одягаємо чорні окуляри: бачимо недоробки
Не намагайтеся контролювати процес у режимі 24/7. Визначте для себе зручний час, коли ви звірятиметеся з планом і стежите за відхиленнями від курсу. Періодичність перевірок залежить від обсягів та тривалості ремонту. Наша порада — як мінімум раз на два тижні перевіряти, на якому етапі, куди рухаєтеся, наскільки відхилилися від бажаного курсу, як повернутися в колишній графік (якщо раптом ви з нього вибиваєтеся). Не дозволяйте процесу керувати вами! Пам’ятайте: ремонт заради життя, а не життя заради ремонту.

4. Одягаємо рожеві окуляри: бачимо позитивні сторони Радійте! Якщо настане криза, почнуть опускатися руки, нагадайте собі, що ремонт починається заради кращого життя, краси та зручності. Звертайте увагу на дрібниці, запам’ятовуйте, як раділи новій люстрі чи зручним розеткам. І не затьмарюйте цей момент яким-небудь “але”: “Так, вийшли красиво, але як я втомилася!” або “Тепер у спальні так затишно, але я взяв це ліжко в кредит”. У вас, напевно, чимало знайомих, які люблять робити з мухи слона. Не варто ставати такими самими! Радійте змінам, кличте друзів подивитися на проміжні етапи – думайте про хороше. І не забувайте нагадувати собі, що автор цього проекту ви. Саме ви знайшли можливості, сили, час та зробили мрію реальністю.

Related posts