Як підготувати стіни до поклейки шпалер

Як підготувати стіни до поклейки шпалер

Серед різноманіття оздоблювальних матеріалів, представлених на будівельних ринках, шпалери займають позицію лідера серед споживачів. Широкий асортимент кольорів та фактур, різноманітність функціональних особливостей уможливлює використання шпалер у всіх кімнатах квартири, включаючи приміщення з підвищеним навантаженням на стіни (ванна, кухня, дитяча). З поклейкою шпалер впорається людина з будь-яким рівнем знань.

З цих причин шпалери є найбільш популярним видом обробки стін. Але якість роботи зі шпалерами пов’язана з підготовкою стін. Як правильно підготувати стіни до поклейки шпалер, я розповім у цій статті.

Навіщо потрібна підготовка стін

Раніше підготовка стін до оздоблення полягала лише в одній дії – наклеюванні газети. Така підготовка не справлялася із завданням, ремонт був недовговічний, шпалери починали відклеюватися вже через рік-півтора. Крім малого терміну служби, таке ставлення до покриття викликало низку інших проблем. З часом знання людей зростали, переймався досвід інших майстрів, поступово сформувалася технологія поклейки шпалер, якою користуються і сьогодні. Послідовність дій, про яку я напишу нижче, допомагає впоратися з трьома основними складнощами, пов’язаними з обробними роботами на стіні.

Швидкий прихід у непридатність, відклеювання шпалер. Непідготовлена ​​поверхня стін пориста, при наклеюванні полотна таку поверхню утворюються порожнечі, які після висихання шпалер починають розростатися. Нещільне прилягання шпалер веде до відклеювання під вагою полотна. Нерівність стін. Без якісної підготовки навіть щільні вінілові шпалери не приховують нерівність та завал стіни. Крім того, перепади на поверхні теж провокують відклеювання матеріалу. Поява плісняви ​​та грибка. Склади, якими покривають стіни до поклейки шпалер, захищають поверхню від появи та розмноження небезпечних бактерій, що негативно впливають на здоров’я людини.
Підготовка стін до поклейки шпалер

Перед тим, як описати покрокову підготовку стін, хочу звернути увагу на важливу особливість. Послідовність і кількість робіт не залежать від матеріалу, що використовується, щільні вінілові шпалери потребують такої ж підготовки поверхні, як і тонкі паперові. Підготовка стін поетапно виглядає так:

Демонтаж старого покриття. Попередні шпалери необхідно зняти до голої стіни, попередньо розмочивши. Шпалери, що миються, спочатку надріжте, щоб волога потрапила під зовнішній водонепроникний шар. Фарбу зі стін видаляйте за допомогою шліфувальної машинки. Грунтовка стін. Завдання цього шару – підвищити адгезію поверхні. Крім того, розчин допомагає швидше сохнути наступним шарам за рахунок зниження здатності поверхні, що вбирає.

Штукатурка стін. Цей етап необхідний вирівнювання стін. За допомогою цементно-піщаного розчину усуньте неглибокі тріщини на поверхні, нерівності стіни. Використовуйте будівельний рівень для перевірки результату. Пам’ятайте, що цим етапом можна знехтувати, якщо нерівність стіни плавна і мінімальна, а вибрані шпалери зроблені з вінілу або флізеліну. Шпаклівка стін. За допомогою шпаклювального складу ви позбавитеся мінімальних нерівностей і порожнин на стіні, утворених штукатуркою, усунете шорсткість, зробите стіну гладкою. Цей шар відповідає за міцність з’єднання шпалер з поверхнею. Фінальна грунтовка стін. Відрізняється від першого шару концентрацією розчину: розведіть клей шпалер водою для отримання рідкого розчину, обробіть стіну в один шар. Грунтовка покращить якість зчеплення полотна з поверхнею.
Підготовка стін у новобудові

Більшість сучасних будівельних організацій здає будинок навіть без чорнового ремонту. Хазяї квартир отримують необроблені стіни, які вимагають ретельної підготовки перед початком ремонту. Первинна підготовка стін дещо відрізняється від описаного вище процесу.

Потрібна штукатурка сметаноподібної консистенції. Перший шар називається оббризк – штукатурку набризкайте на стіну і розрівняйте. Товщина шару до 1 см. Після повного висихання шар повторіть процедуру. Рівність стін перевіряйте за допомогою рівня. Товщина шару до 0,5 см. Фінальний шар тонкий (0,2-0,4 см), наноситься для останніх коригувань. Після висихання обробіть стіну наждачним папером. Правильна підготовка стін впливає на термін служби покриття. Поставтеся відповідально до цього етапу ремонту, не поспішайте, тоді шпалери прослужать довгі роки.

Related posts